Program i Thai tider for åbningskampe for VM i Brasilien

Fifa-World-Cup-Brazil-2014

Brasilien VM 2014 Åbningskampe: (Thailand tider vist nedenfor):

GRUPPE A

Fredag ​​13 juni
Brasilien vs Kroatien, São Paulo, 03:00
Mexico vs Cameroun, Natal, 23:00

Onsdag juni 18
Brasilien vs Mexico, Fortaleza, 02:00

Torsdag, 19 Juni
Cameroun vs Kroatien, Manaus, 05:00

Tirsdag 24 Jun
Cameroun vs Brasilien, Brasilia, 03:00
Kroatien vs Mexico, Recife, 03:00

GRUPPE B

Lørdag, 14 juni
Spanien vs Holland, Salvador, 02:00
Chile vs Australien, Cuiaba, 05:00

Onsdag 19 juni
Australien vs Holland, Porto Alegre, 23:00

Torsdag, 19 Juni
Spanien vs Chile, Rio de Janeiro, 02:00

Mandag juni 24
Australien vs Spanien, Curitiba, 23:00
Holland vs Chile, São Paulo, 23:00

Gruppe C

Lørdag, 14 juni
Colombia vs Grækenland, Belo Horizonte, 23:00

Søndag 15 juni
Elfenbenskysten vs Japan, Recife, 08:00

Torsdag, 19 Juni
Colombia vs Elfenbenskysten, Brasilia, 23:00

Fredag ​​20 juni
Japan vs Grækenland, Natal, 05:00

Onsdag 25 Jun
Japan vs Colombia, Cuiaba, 03:00
Grækenland vs Elfenbenskysten, Fortaleza, 03:00

Gruppe D

Søndag 15 juni
Uruguay vs Costa Rica, Fortaleza, 02:00
England vs Italien, Manaus, 05:00

Fredag ​​20 juni
Uruguay vs England, São Paulo, 02:00

Fredag ​​20 juni
Italien vs Costa Rica, Recife, 23:00

Tirsdag 24 Jun
Italien vs Uruguay, Natal, 23:00
Costa Rica vs England, Belo Horizonte, 23:00

Gruppe E

Søndag 15 juni
Schweiz vs Ecuador, Brasilia, 23:00

Mandag 16 juni
Frankrig vs Honduras, Porto Alegre, 02:00

Lørdag, 21 juni
Schweiz vs Frankrig, Salvador, 02:00
Honduras vs Ecuador, Curitiba, 05:00

Torsdag, 25 juni
Honduras vs Schweiz, Manaus, 03:00
Ecuador vs Frankrig, Rio de Janeiro, 03:00

Gruppe F

Mandag 16 juni
Argentina vs Bosnien-Herzegovina, Rio de Janeiro, 05:00

Tirsdag, 17 Juni
Iran vs Nigeria, Curitiba, 02:00

Lørdag, 21 juni
Argentina vs Iran, Belo Horizonte, 23:00

Søndag, 22 juni
Nigeria vs Bosnien-Hercegovina, Cuiaba, 05:00

Onsdag 25 Jun
Nigeria vs Argentina, Poro Alegre, 23:00
Bosnien-Herzegovina vs Iran, Salvador, 23:00

Gruppe G

Mandag 16 juni
Tyskland vs Portugal, Salvador, 23:00

Tirsdag, 17 Juni
Ghana vs USA, Natal, 05:00

Søndag, 22 juni
Tyskland vs Ghana, Fortaleza, 02:00
USA vs Portugal, Manaus, 05:00

Torsdag. 26 Juni
USA vs Tyskland, Recife, 23:00
Portugal vs Ghana, Brasilia, 23:00

Gruppe H

Tirsdag, 17 Juni
Belgien vs Algeriet, Belo Horizonte, 23:00

Onsdag juni 18
Rusland vs Sydkorea, Cuiaba, 05:00

Søndag, 22 juni
Belgien vs Rusland, Rio de Janeiro, 23:00

Mandag 23 juni
Syd Korea vs Algeriet, Porto Alegre, 02:00

Fredag ​​27 Jun
Syd Korea vs Belgien, São Paulo, 03:00
Algeriet vs Rusland, Curitiba, 03:00

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *